Google Panda 4.0 Algoritma Güncellemesi

  • seo nedir, web sitelerinde seo

Google Panda 4.0 Algoritma Güncellemesi

Bu makalemizde Google SEO sektöründe en çok dikkat çeken, siteleriyle ilgili araştırmaları ve analizleri sürekli el üstünde tutan ve konu hakkında çözüm aranan Google Panda 4.0 Algoritma Güncellemesi konusunda bilgi vereceğiz.Panda 4.0 güncellemesi 20 Mayıs 2014 tarihinde Matt Cutts Twitter resmi hesabından bildirilmiştir.

"

Bu etki içeriği hakkında net olarak bilgiler verilmese de takiplerimiz ve kontrollerimiz dahilinde içerik/kod oranı uyuşmayan, yığınla içeriğin olduğu ve sadece görsel/bağlantı/bağlantı bağlı yazı yapıları etkilenmiş olarak görünüyor. Geniş olarak bakıldığında haber siteleri, e-ticaret siteleri ve site içi SEO yapısında bozukluk olan site sahiplerini etkilemiş olarak görünmektedir.

Daha önce 18 Mayıs 2013 tarihinde güncellenen Panda güncellemesinde Matt Cutts güncellemelerin ara ara devam edeceğini hatta ayda 1 defa Panda güncellemesi gelerek etkileşiminin “10 günün üzerinde” olduğunu belirtmişti.

Google Panda 4.0 Algoritma Güncellemesi içerigi

Hissedilen ve kesin karar kılınan, Google’nin gelecek nesil sitelere uygunluk olarak istediği net kıstaslar belli durumdadır. Bu durumlar, içerikler ve güncellemeler hissedilmeden öte aslında bir web sitesinde olması gereken, yapılan çalışmalarla desteklenmesi gereken, arama motorlarını kandırmaya yönelik değil de gerçekten kaliteli bilgi içeren sunuları ziyaretçilere sunmaktan geçmektedir. Bu konuda gerek site içi SEO gerek ise site dışı SEO konularında hassas olmak, tam olarak semantik web (anlamsal web) yapısını içeren doğru çalışmalar yapmak gereklidir.

Bu Yazıyı Paylaş